Mi lesz veled, Vendel kápolna?

Az elmúlt hétvégén a szép őszi időjárás lehetőséget adott, hogy kisétáljak a Vendel kápolnához. Sajnálattal láttam, hogy a kápolna ablaka nyitva van. Az ablak fakerete betörve, az üveg darabokra zúzva, a szobor megcsúfolva áll. A betonkerítés egy részének teteje bent hevert a kápolnában, valaki bedobálta.

Elgondolkoztam. Mi lesz veled, Vendel kápolna? Vajon hogyan kellene ezzel az épített örökséggel jól bánni? A kápolna kis történelmi múltra visszatekintő épület sokféle veszélynek van kitéve: nemtörődömség, rombolás, az igénytelenség pusztítja.

Szomorúnak tartom, hogy a kápolna pusztul, hogy nem találjuk vele a kapcsolatot, mert véleményem szerint az itt élőknek, a településnek a letűnt korok, a régi emberek hitével és az állattartással kapcsolatos értékes és megőrzendő emlék.