Gyermeknap Gyöngyfán és Sumonyban

A Gyöngyfáért és Gyermekeiért Egyesület és a Gyöngyfai Cigány Kisebbségi Önkormányzat közös szervezésében valósult meg május 28-án a gyereknapi rendezvény a falu játszóterén és a focipályán. A programok reggel tíz órától délután ötig tartottak annak ellenére, hogy az időjárás nem volt túl kegyes hozzánk. Gelencsér Adrienn védőnő egészségünk megőrzése érdekében különböző egészségügyi méréseket végzett a jelentkezőkön, a pécsi Szivárvány Gyermekház munkatársai ügyességi és váltóversenyeket, kötélhúzást szerveztek a gyerekeknek. A Magyar Vöröskereszt szakemberei is részt vettek a helyi, a magyarmecskei és a magyartelki szervezetek közötti találkozón és tapasztalatcserén. A gyerekeknek nagyon tetszett a tűzoltó bemutató, és még jobban az, hogy beülhettek a tűzoltóautóba.

 

Sumony Önkormányzata június 19-én a gyermeknapi rendezvényén légvárakkal, körhintával, játékos versenyekkel a várta a falu gyermekeit. A Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat dolgozói a nagysikerű arcfestéssel járultak hozzá a változatos programokhoz. Az ügyességi vetélkedőkön való szereplésért és a találós kérdésekre adott helyes válaszokért édesség volt a jutalom. Minden gyermeket lángossal és üdítővel vendégelt meg az Önkormányzat ezen a napon. Ezúttal köszönjük mindenkinek a munkáját, aki részt vett a gyereknap szervezésében, és köszönjük a támogatóinknak az adományokat! Támogatóink: Laczovics Bt., Tóth József (Italbolt), Végh Anikó (Vegyesbolt).