Kisebbségi önkormányzati jelöltek

A Királyegyházai Cigány Kisebbségi Önkormányzat jelöltjeinek az alábbiakban azt a kérdést tettem fel, hogy mi célból indultak a választásokon.

 

  

Bogdán József

Jelölő szervezet: Az Európai Unió Roma Ifjúságáért Egyesület

Szül.: 1948.05.06.Királyegyháza, Petőfi u. 111.

nyugdíjas

 

Azt szeretném, hogy a roma közösség jusson hozzá jobban a pályázati lehetőségekhez, hogy jobbra forduljon az életszínvonalunk. Jó lenne a hagyományokat feleleveníteni, felkarolni a tehetséges roma fiatalokat. Nem érzem úgy, hogy hátrányban lennének Királyegyházán a romák, de szeretném, hogy a jövőben se legyen szakadék köztünk, legyen egy átjárható híd, hogy azt a hidat tudjuk közösen használni a többségi társadalommal.

  

Gál József Dániel

Jelölő szervezet: Az Európai Unió Roma Ifjúságáért Egyesület

Szül.: 1989.01.13.Királyegyháza, Petőfi u. 92.

közmunkás

Azért szeretnék képviselő lenni, mert más falvakban is látom, hogy van Cigány Kisebbségi Önkormányzat.  Szeretném, hogy mi is el tudjunk menni szent helyekre, legyenek rendezvények, például romanap. Tudjunk pályázatokat benyújtani például az iskolások támogatására, tanszerekre, vagy karácsonykor tudjunk adni csomagot a roma gyerekeknek. .

. 

Lajtmann Evelin

Jelölő szervezet: Az Európai Unió Roma Ifjúságáért Egyesület

Szül.: 1991.02.11.Királyegyháza, Petőfi u. 119/B.

betanított munkás

Lajtmann Mihályné

Jelölő szervezet: Az Európai Unió Roma Ifjúságáért Egyesület

Szül.: 1965.02.02.Királyegyháza, Petőfi u. 119/B.

munkanélküli

 

Váradi Nikoletta

Jelölő szervezet: Az Európai Unió Roma Ifjúságáért Egyesület

Szül.: 1985.12.29.Királyegyháza, Petőfi u. 119/D.

hallgató, PTE BTK Romológia Szak

Az a célom, hogy a falun belül összetartás legyen, ne a szélsőségek felé nyissanak az emberek. A különböző népcsoportú helyi romák között ne legyenek ellentétek, hanem a beás, a lovári és a romungro romák tartsanak össze. Ennek érdekében szeretnék javítani a kommunikáción, és biztatni szeretném a romákat, vegyenek részt a közéletben, kövessük a jó példákat, és mutassunk is példát. Jó lenne a helyi civil szervezetekkel együttműködni, és megmutatni a saját kultúránkat.   

Varga Tünde

Jelölő szervezet: Az Európai Unió Roma Ifjúságáért Egyesület

Szül.: 1986.09.26.Királyegyháza, Petőfi u. 92.

munkanélküli

Szeretném, hogy itt is legyen Cigány Kisebbségi Önkormányzat, hogy itt is legyenek programok meg lehetőségek a romáknak, úgy, mint más falvakban.