Majális és Falunap

Az idén május elsején a hagyományos majálisi rendezvényünket kibővítjük, és a megszokottnál egy kicsit szűkebb Falunappá szeretnénk varázsolni. Ennek elsődleges oka, hogy a DDOP pályázatán nyert iskola-felújítási építkezés kezdési időpontja bár egyelőre még pontosan nem tudható, az eredetileg tervezett március helyett valószínűleg június hónapra esik majd, így a szokásos időpontban veszélyes lenne az építési területen sátrat állítva szórakozni.

Ezúttal is szeretnénk megrendezni a hagyományos majálisi futballbajnokságot Gyöngyfa, Sumony, Királyegyháza valamint a Nostra Cement Kft. és a Szentlőrinci Rendőrőrs csapatainak a meghívásával. Továbbá bízunk benne, hogy az egyébként a falunapon szokásos fogathajtó versenyt is meg tudjuk tartani, annak ellenére, hogy ezen a napon bizonyára nagyon sok településen lesz ehhez hasonló rendezvény. Tervezzük a délelőtt szokásos majálisi programokat, sportos, játékos feladatokat a gyerekek számára, az óvodai dolgozók és szülők előadását az óvoda teraszára, délután pedig színpadi előadásokat sztárvendégekkel, majd bállal. A kicsit szűkösebb anyagi helyzetünk miatt tűzijáték nem lesz. A tavalyi nagy sikerre való tekintettel meghívtuk a Kaposvári Roxínház művészeit egy másik produkció előadására. Szeretnénk teret adni helyi táncosainknak (néptánc, társastánc), de meghívunk közeli településekről is fellépőket. Szeretnénk folytatni egészségmegőrző programunkat, és fotókon, vetítéseken bemutatni az elmúlt egy esztendő települési és iskolai eseményeit az érdeklődők számára. A nap részletes programjáról a következő hónapban adunk tájékoztatást.