Ha kedd, akkor Nyugdíjas Klub

  

Farsangra és névnapra voltunk hivatalosak a nyugdíjasok szokásos keddi összejövetelén február 16-án. Mivel kicsit késve érkeztünk, már fergeteges jókedv fogadott minket. Telis-tele volt a szoba, minden asztal körül ültek, az asztalok pedig roskadásig süteményekkel, enni-, innivalóval. „És ez így megy hétről hétre” – mondják a klub tagjai, és már igyekeznek is a harmonikás (Szarka János) után a másik terembe, hogy táncra perdüljenek.

Két asztalnál is kártyáznak, nagy a hangzavar, mindenki mosolyog. Boldogan mesélik, hogy az előző héten mennyire tetszett nekik a vetítés, melynek során Gyimesiné Fekete Tünde mutatta be a Fekete István novellája alapján az osztályával közösen készített diasorozatot (ezt a diavetítést az iskolai karácsonyi ünnepségre készítették). Süteménnyel, üdítővel kínálnak minket, nem mehetünk el, amíg le nem ülünk, és valamit el nem fogadunk. Ebben a hónapban a Juliannákat ünneplik, és bár nem öltöztek jelmezbe, mégis báli a hangulat. Jó érzés látni, hogy jól érzik magukat együtt, egymás között.