Falunap Sumonyban

Változatos programokkal vártuk az érdeklődőket Sumonyban 2019. július 6-án a falunapi rendezvényen. Délelőtt az EFOP 1.5.3 számú pályázat támogatásával valósult meg az Egy kicsi mozgás mindenkinek kell projektelem keretében a kispályás labdarúgó torna, amelyet Sumony csapata nyert meg.

Ezzel párhuzamosan zajlott egy főzőverseny, ahol idén a töltöttkáposzta volt a téma. A független zsűri értékelése alapján, mindegyik étel nagyon finomnak bizonyult, de a legtöbb szavazat alapján Bogdán Gyuláné nyerte az első díjat. A versenyzők az oklevelek mellé értékes ajándékokat, főzőedényeket is kaptak. A gyerekeknek egész nap elérhető volt a trambulin, a ládavasút és a légvár. Délután a színpadra érkezett a Tajti Boy együttes, Almási Krisztina, Bódi Csabi és Tomy. A zenés program a Falunap részeként, önkormányzati finanszírozásból valósult meg.