Mi a pálya? 2017

2017. október 18-án tanáraikkal Pécsett jártak a Királyegyházai Általános Iskola tanulói a Mi a pálya? című pályaválasztási információs napon.

Az alábbiakban Tóth Szabolcs 7. osztályos tanuló élménybeszámolóját olvashatják.

Nekem az tetszett a legjobban, amikor odamentünk a paksi pulthoz, és azt mondta a fiatal bácsi, hogy álljak fel  egy üvegdobozkára, fogjam meg a  Van de Graaff-generátort,  és ettől persze égnek állt a hajam. Fel kellett emelnem egy pálcát, amin a vasreszelékek is felálltak. Ezután odaállt egy idegen srác, aki megfogta a kisebbik felét a generátornak, és ahogy egymáshoz közelítettük az ujjunkat, kis villámocska keletkezett. Majd meggyújtott egy gyertyát, es oda kellett közelíteni az ujjam, mire elment a láng. Majd a többieknek be kellett tenni a kezüket, és speciális habot kellett venniük, és meggyújtotta a kezüket, ami aztán nagy lángokkal égett. Olyan kísérletet is csinált, hogy tett alkoholt agy üvegbe, szikráztatta és felrepült. Összefoglalva: nagyon érdekes, izgalmas dolgokat tapasztalhattunk.