OMBKE Emlékérem

Az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület (OMBKE) minden évben emlékéremmel jutalmazza a közgyűlés azon három tagját, akik támogatásukkal jelentősen hozzájárultak az egyesület céljaihoz, többek között a bányász-kohász hagyományok ápolásához. 2016-ban Mikita István, a LAFARGE Cement Magyarország Kft. gyárigazgatójának munkásságát ismerték el a kitüntetéssel.

Mikita István, a LAFARGE Cement Magyarország Kft. gyárigazgatója az elmúlt években rendszeres támogatást és segítséget nyújtott az egyesület munkájához, és ahhoz, hogy a 149 éves Bányászati és Kohászati Lapok folyamatosan megjelenhessen. Mikita Istvánt kiemelkedő egyesületi támogatása elismeréseként és a magyar bányászati-kohászati hagyományok ápolásáért OMBKE emlékéremmel jutalmazták. Az elismerést az OMBKE 2016. május 27-ei közgyűlésén vehette át Budapesten.