Romanap Sumonyban

A Sumonyi Roma Nemzetiségi Önkormányzat pályázatot nyert az Emberi Erőforrások Minisztériumától, amelyben 130.000 forintot kapott és fordíthatott rendezvényre.

2014. június 21-én reggel 9 órától déli 12-ig véradással kezdtük a napot. Majd megérkeztek a meghívott vendégek, köztük dr. Kosztics István, a Baranya Megyei Cigány Kulturális Egyesület elnöke. Ezt követően mindenkit megvendégeltünk egy ebéddel, három különböző étel közül választhattak: volt lecsó, vadpörkölt és halászlé. 14 órakor megnyitottam a rendezvényt, majd átadtam a szót Kiss Jánosné, Ica néninek, a Baranya Megyei Roma Önkormányzatok elnök asszonyának.

   

A műsorban három tánccsoport lépett fel, akik Bátáról, Szalántáról és Drávafokról érkeztek, reméljük mindenkinek tetszett az előadás. A műsorszámok után Bogdán Imre szórakoztatta a vendégeket.

Köszönjük minden kedves vendégünknek, hogy megjelentek a rendezvényen, és köszönjük a támogatóknak a segítséget!