Labdarúgóink eredményei

2010. 09.19. Királyegyháza – Bükkösd 2:1 (2:1) Összeállítás: Molnár K. – Keczeli., Katona Z. (89.p. Fata), Kósa T., Berta – Szolga, Jung, Kovács (89.p. Sárközi) – Schneider (83.p. Katona Zs.), Gellner (76.p. Lajtmann) – Lesnyik (83.p. Gábor) 

Góllövő: Gellner (2) 

Három játékosunk hiányát megéreztük (eltiltás, sérülés). Összjátékunk akadozott, a játékosok igyekeztek, de nem sikerült gólhelyzeteket kialakítani mezőnyfölényünk ellenére. Nagyon elgondolkodtató, hogy a védelemnél az utolsó tíz percben rövidzárlatok következnek be, amely eddig négy pontunkba került, és kis híján ezen a mérkőzésen is nagy árat fizettünk érte. De megvan a három pont, és ebben a helyzetben ez volt a legfontosabb.

 

09.26. Orfű – Királyegyháza 0:4 (0:2) Összeállítás: Molnár K. (75.p. Molnár L.) – Keczeli, Katona Z. (46.p. Gunszt), Kósa T., Berta – Szolga, Jung (70.p. Gábor), Kovács (15.p. Lajtmann) – Schneider (70.p. Fata), Gellner (75.p. Sárközi), Lesnyik (70.p. Katona Zs.) 

Góllövők: Lesnyik(2), Schneider, Szolga 

Nehéz körülmények között (szél, eső, hideg) kivívott győzelem. Ellenfelünk többször túllépte a keménység határait. Ráadásul igen gyengén használtuk ki a helyzeteinket (a lehetőségek talán egyharmadából született gól)! A második félidőben csak a pályára lépő cserék öt helyzetet puskáztak el. Lényegesen hatékonyabbnak kell lenni, ha sikert akarunk elérni.  10.03. Királyegyháza –

Szabadszentkirály 3:1 (0:0) Összeállítás: Molnár K. – Keczeli., Király (73.p. Katona Z.), Kósa T., Berta – Szolga, Jung, Gunszt – Schneider (81.p. Gábor), Gellner (65.p. Kovács) – Lesnyik (85.p. Fata) 

Góllövők: Lesnyik, Schneider, Fata 

Kemény, nagyiramú, sportszerű, igazi szomszédvári rangadó! Kozári István NB III-as kerettag játékvezető határozott, korrekt, bíráskodással segítette a játékot. Végig ellenőrzésünk alatt tartottuk a mérkőzést, sokat birtokoltuk a labdát, és lelkierőben, akaratban is felnőttünk a feladathoz. A csapat kezdi érezni, mi kell a sikerhez ebben az osztályban. A győzelemhez kellett a kiemelkedő kapusteljesítmény is.  

10.10. Kökény – Királyegyháza 1:3 (0:3) Összeállítás: Molnár K.(70.p. Molnár L.) – Keczeli. (70.p. Fata), Király, Kósa T.(69.p. Katona Zs.), Berta – Szolga, Jung, Kovács (69.p. Gábor) – Schneider (69.p. Lajtmann), Gellner, Lesnyik  

Góllövők: Gellner(2), Király 

A szezon legkatasztrofálisabb teljesítménye (legalábbis remélem). Az első húsz és az utolsó tizenöt percben 3-3 gólt kaphattunk volna. Szerencsére cserekapusunk, Molnár László káprázatos teljesítménnyel, száz százalékos helyzetekben hárított. Elképzelés nélküli, lélektelen produkció volt, szerencsére ellenfelünk tizennégy perc alatt „kivégezte” saját magát. A mérkőzés egyetlen értékelhető momentuma második gólunk volt.  

10.17. Királyegyháza – Gödre 5:1 (3:0) Összeállítás: Molnár L. – Keczeli, Király, Kósa T.(68.p. Fata), Kovács – Szolga, Jung (65.p. Katona Zs.), Gunszt – Kürthy (65.p. Lajtmann), Gellner, Schneider (68.p. Gábor) 

Góllövők: Schneider, Gellner(2), Gunszt, Király 

Négy hiányzó (Molnár K., Berta, Kósa L., Lesnyik) – lelkesen, többségében jól játszó csapat, bizonyítani vágyó bekerülők, négy szép fejes gól! Azt hiszem, aki kint volt a mérkőzésen, nem bánta meg. Öt mérkőzést nyert zsinórban a csapat, 17:4-es gólkülönbséggel. Jó ráhangolódás a jövő heti, Kishárságy elleni rangadóra.  

10.24. Kishárságy – Királyegyháza 1:4 (0:1) Összeállítás: Molnár K. – Keczeli, Király, Kósa T., Gunszt – Szolga, Jung, Kovács (86.p. Gábor) – Kürthy, Gellner (88.p. Fata), Schneider (83.p. Lajtmann) 

Góllövők: Kürthy, Gunszt, Szolga, Fata 

Fegyelmezetten, okosan és látványosan játszva – nélkülözve Lesnyiket és Kósa Lászlót – az elmúlt szezon bajnokcsapatát győztük le meggyőző fölénnyel saját pályáján, szép számú közönség előtt. Ellenfelünk kíméletlen, durva játéka – bizonyítja a nekik kiosztott hat(!) sárgalap – sem zökkentett ki a ritmusból bennünket, és sorozatban hatodszor hagytuk el győztesen a pályát. A nóta úgy szólt a vörös hadseregről: „…örökké győz e had, legendák hőse vagy…”. Ebből a szempontból kezdünk hasonlítani rájuk!