Szoboravatás és fényfestés

2018. december 20-án Királyegyházán átadásra került a Petőfi szobor a templom melletti parkban. A szobrot Vanyúr István szobrászművész készítette. A szobor ünnepélyes átadása 16.00 órakor kezdődött, ünnepi köszönőt mondott Grím Ferenc polgármester, majd Grimné Hunyadvári Éva előadásában Petőfi Sándor életrajzát hallgathattuk meg.

Végezetül Grim Dominika szavalta el Petőfi Sándor Rákóczi című versét. Az ünnepélyes átadás után közös karácsonyi éneklés következett, majd a templomkertben fényfestés volt látható. Igazi kuriózum volt ez a produkció, a NightProjection Kft-nek köszönhetően. A fényfestés során különböző mozgó és álló karácsonyi képeket vetítettek a templomra, karácsonyi zenés aláfestéssel. A fényfestés után az iskola ebédlőjében az önkormányzat jóvoltából forró teával és forralt borral lehetett felmelegedni és közösen beszélgetni.