Beton Fesztivál 2018

Negyedik alkalommal, azonban első ízben az Európa Hajón került megrendezésre 2018-ban a beton.hu szervezésében, a Magyar Cement- Beton- és Mészipari Szövetség (CeMBeton), a Magyar Betonelemgyártó Szövetség (MABESZ), valamint tagvállalataik támogatásával a Beton Fesztivál.

A rendezvény idén is megmozgatta a szakmát, az építészhallgatókat, építő-, és építészmérnököket, valamint a betont, mint alapanyagot kreatívan felhasználó művészeket.

Napjainkban a víz után a beton a leggyakrabban használt, és egyben a legfontosabb anyag a Földön, hiszen felhasználási lehetősége határtalan. Ezt tudhattuk meg az előadásokból és pódiumbeszélgetésekből, illetve ezt bizonyította a kiállítók által hozott számos betontárgy is.

A fesztivál egyik kísérő eseménye a nagy népszerűségnek örvendő betontárgy kiállítás volt, amelyre az idén 18 művész hozta el munkáját. A számtalan ékszerkollekció, használati tárgy és otthoni dekorációs elem közül a közönség szavazatai alapján hirdettek győztest.

 

A szervezők idén is több kategóriában adtak át díjakat:

 

Betonépítészet tervezőknek:

1. helyezett: Bun Zoltán PhD – Újpesti Új Vásárcsarnok és Kulturális Rendezvényközpont

2. helyezett: Jahoda Róbert, Páricsy Zoltán – AVKF CAMPUS

3. helyezett: Dévényi Márton, Gyürki-Kiss Pál – Õrmezői P+R Parkoló

Különdíj: Horák Debóra – Moduláris Beton Burkolat

 

Betonépítés, építészet egyetemi hallgatóknak:

1. helyezett: Pomázi Dorottya – Búvárközpont és kutatóbázis, Rudabánya

2. helyezett: Jakab Zsófia – A pécsi TV-torony újragondolása

3. helyezett: Hazler Edina – Pécsi Pollack Strand

 

Különdíj: Tóth Gábor – Igali Gyógyfürdő

 

Anyag, technológia egyetemi hallgatóknak:

1. helyezett: Gulyás Benjámin – Öblösüveg hulladékból történő üveghab gyártás

2. helyezett: Molnár Mercédesz – Vasbeton szerkezetek utólagos megerősítésének vizsgálata

3. helyezett: Ambrus Mária – Pernye-vörösiszap alapú geopolimer fejlesztése