A Beton Arcai 5.0

Szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt az alkotók és a szervezők Pécsett a Beton Arcai 5.0 kiállításra a Nick Art Galériába, ahol számos betonból készült remekmű lesz megtekinthető.

Talán sokan nem tudják még, hogy a betont nemcsak építkezéshez használhatjuk, hanem szobrokat, különböző dísztárgyakat is készíthetünk belőle. A betonszobrászatot kedvelő művészek – immáron harmadik alkalommal – idén is alkothattak a szigetmonostori Beton Művésztelepen. A 2018. július 16-30. között megrendezett programra ezúttal kilenc meghívott művész érkezett, akik az Emelj hidat mottó alapján a település köztereire készítettek szobrokat. A helyi támogatókon kívül a LAFARGE Cement Magyarország Kft. is hozzájárult a sikerhez, az alkotásokhoz királyegyházai cementet és mészkőlisztet használtak fel.

A kiállítás megnyitója Pécsett a Nick Art Galériában 2018. szeptember 14-én 19.00 órakor kezdődik. A betonszobrok a galéria nyitvatartási idejében, ingyenesen megtekinthetőek október közepéig.