Családterapeuta tartott tanácsadást

2013. november 12-én Boda Gyöngyi családterapeuta látogatott el hozzánk, és a "Tanácsadás a családi élettel, gyermekneveléssel összefüggő kérdésekben" című előadássorozatunkon belül igyekezett segítséget nyújtani és választ adni a felmerülő kérdésekre.

Kiemelten beszélt a családon belüli kommunikáció fontosságáról, a konfliktusok, érzelmeink és indulataink helyes kezeléséről, valamint arról, hogy mennyire nagy jelentősége van a gyermeknevelésben a szülői együttműködésnek. Tapasztalatairól szólva kifejtette, hogy a gyakorlatban általában azok a szülők és családok keresik fel, vagy hallgatják meg tanácsait, akik önállóan is a helyes megoldásokat keresik, sokat törődnek a legmegfelelőbb módszerek kiválasztásával a gyermeknevelés terén. Sajnálatát fejezte ki azonban, hogy éppen azokhoz a családokhoz nehéz eljuttatni a tanácsadást, akiknek a legnagyobb szükségük lenne rá: ők nem áldoznak erre még egy órácskát sem, még így sem, hogy fizetni sem, utazni sem kell érte, hiszen helybe hoztuk a szolgáltatást.