90. születésnap

Jeles alkalomból köszöntötte 2019. április 26-án Palkó Ottó alpolgármester özv. Csorbics Jánosnét, Erzsi nénit. Erzsi néni 28-án ünnepelte 90. születésnapját. Lányával, Csorbics Erzsébettel 2015-ben Pécsről költözött Királyegyházára.

Egy olyan településre szerettek volna költözni, ahol csend és nyugalom van, elmondásuk szerint Királyegyházán megtalálták, amit keresnek. Csendesen és szorgosan töltik mindennapjaikat. Erzsi néni még 90 évesen is tevékeny: süt, főz, mosogat és a kertben is szorgoskodik, ha egészsége úgy engedi. A köszöntés napjára is készült kétféle süteménnyel, elmesélte, hogy születésnapi tortája is készülőben van, hogy vendégül láthassa a köszöntésére érkező családtagjait. Nagycsaládban nőtt fel, összesen tízen voltak testvérek. Tizenkét éves kora óta dolgozott, többek között a Bőrgyárban és a Közútkezelőnél portásként. Három gyermeket nevelt fel, öt unokával és két dédunokával büszkélkedhet. A dédunokái 12 és 24 évesek.

Isten éltesse sokáig erőben, egészségben, hosszú boldog életet kívánunk ezúton is Erzsi néninek és családjának!