Romanap volt Sumonyban

A Sumony Roma Nemzetiségi Önkormányzat romanapot szervezett 2017. augusztus 26-án a sumonyi Művelődési Házban. Az összejövetel 13.00 órakor finom ebéddel vette kezdetét, melyet Tóth Dániel és segítői készítettek.

 

Az érdeklődő közönség szórakoztatására fellépett a Gordisai Gyöngyszemek Hagyományőrző Cigány Tánccsoport, és az Alsószentmártoni Romatest Cigány Tánccsoport is. A táncosok a látványos, színes műsorukkal fergeteges hangulatot teremtettek, melyet tovább fokozott a tombolahúzás, majd a bál, melyhez Bogdán Imre szolgáltatta a zenét. A rendezvényt támogatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma, de nem jöhetett volna létre a helyiek szoros együttműködése, szorgos tevékenysége nélkül. A főszervező ezúttal is Orsós László a Sumony Roma Nemzetiségi Önkormányzat elnöke volt.