Munkavédelmi hetek

Kiemelt fókuszban volt 2017 első felében az egészség- és munkavédelem a Királyegyházai Cementgyárban.

 

A LafargeHolcim Csoport Globális Egészség- és Munkavédelmi Heteinek keretében idén is számos sikeres program valósult meg a Királyegyházai Cementgyárban a kockázatmentes munkavégzés érdekében. 

 

A munkavállalók számára szervezett szakmai tréningeket igyekeztek a szervezők még hasznosabbá, emlékezetesebbé tenni, például a magasban végzett munkagyakorlat során VR (virtuális valóság) szemüveg segítségével szemléltették a kockázatokat.

 

Légzés- és hallásvédelmi oktatás, ergonómiai felmérés és tanácsadás, teherautó sofőrök egészségügyi szűrővizsgálata szolgálta a megelőzést és az egészségvédelmet. A közlekedésbiztonság növeléséért a gyár munkatársai a szállítmányozás során használt elkerülő ív kanyaríveit tisztították meg attól a növényzettől, mely akadályozta a beláthatóságot.‎