Erdei iskola

A TÁMOP-3.1.4.C-14-2015-0307 projekt keretében 2015 szeptember második hetében a Szentlőrinci- és a Bükkösdi Általános Iskolával közösen szerveztünk erdei iskolai programot. A királyegyházai iskolából a teljes felső tagozat utazhatott Zánkára, minden osztályfőnök és Palkó Ottó igazgató kíséretével.

A négy nap gazdag volt különleges, érdekes programokban, de nem maradtak el a tanórák sem, csak ezúttal a természethez közeli, a Balatonhoz kapcsolódó témákat részesítettük előnyben. Természet- és környezetvédelmi előadásokon vettünk részt, megtanultuk, mit tud egy ökoház, éjszaka csillaglesre mentünk, ahol megcsodálhattuk a legkülönbözőbb csillagképeket. A nagyon kellemes időjárásnak, hőmérsékletnek köszönhetően megvalósíthattuk a szabadtéri játékokat, tervezett sportokat is, hajókiránduláson voltunk, és a legbátrabbak szigorú tanári felügyelet mellett néhány percre megmártóztak a magyar tengerben is. A zánkai tábor magával ragadó volt tisztaságával, sok zöld területével, növényeivel, a látóhatárig elnyúló méreteivel. Büszkék vagyunk tanítványainkra, akik végig nagyon kulturáltan, jól viselkedtek, a két- és háromágyas fürdőszobás szobákban nagyon kényelmesen pihenhettek, a szép környezetben jól érezték magukat.