Kisbusz karácsonyra

2014 egyik legnagyobb eredménye, hogy a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal egyik kiírt pályázatán kisbuszt nyertünk a Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítvány számára.

A kisbuszt a közalapítvány céljainak megfelelően elsősorban az oktatással és neveléssel összefüggő feladatokra szeretnénk felhasználni, ezzel valamelyest könnyítve, másrészt kiegészítve a már meglévő falubusz tevékenységét. Mindig nagy gondot jelentett a szülők számára az utaztatás megszervezése, ha gyermeküket területi, megyei sport-, kulturális- vagy tanulmányi versenyre vittük, eddig ilyenkor a pedagógusok szoktak segíteni saját járműveikkel, de mostantól a közalapítvány szeretné felvállalni az utaztatás megoldását. A jövőben az alacsony osztálylétszámoknak köszönhetően a két kisbusszal egy-egy üzemlátogatás, vagy akár egy osztálykirándulás is megoldható lesz, ami új lehetőségeket nyit, hisz sokszor épp az utazás lehetőségei határolták be a tanulmányi kirándulások célpontjainak megválasztását. Másodsorban szeretnénk segíteni a felnőttek számára is a kulturális- és sportprogramokra való eljutást, a civil közösségek programjainak megvalósítását. A pályázatnak köszönhetően teljesen felszerelt az autó, egy évre terjedően teljes körű casco biztosítást, téli és nyári autógumikat, ülésemelőket is kaptunk hozzá.