Együtt szaval a Nemzet

A Királyegyházai Általános Iskola diákjai is csatlakoztak ahhoz a programhoz, melyet a Magyar Kultúra napjának 25. évfordulója alkalmából a Miniszterelnökség, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége, a Google Magyarország és még sok más szervezet összefogásával hirdettek 2014. január 22-ére.

A regisztrált iskolák tanulói ezen a napon 10 órától internetes kapcsolattal, a YouTube segítségével együtt szavalták Kölcsey Ferenc: Himnusz című költeményét. A szervezők célja a kultúránk népszerűsítése, a magyar közösségek összekapcsolása világszerte.

Földünk több ezer magyar nyelvű iskolájának részvételével hosszú távú program indul útjára 2014-ben, melynek évente újabb és újabb határon belüli és külhoni település ad majd otthont. Idén a Budajenői Általános Iskola volt az esemény első helyszíne. A következő házigazdát az idei résztvevők közül jövőre sorsolással választják ki.

 

{youtube}nJMWz7gEhgs{/youtube}