Sikerek a Kisdiák Fesztiválon

Idén 20. alkalommal rendezték meg Szentlőrincen a Kistérségi Kisdiák Fesztivált 2013. április 24-25-én. A rendezvényen diákjaink Szentlőrinc, Bicsérd, Bükkösd, Szabadszentkirály és Hetvehely tanulóival együtt adhattak számot tehetségükről.

A vers- és prózamondás mellett hangszeres és táncos bemutatók, színjátszás tették változatossá a palettát. Ezen kívül a fesztiválon résztvevők kiállítást tekinthettek meg művészettel foglalkozó társaik munkáiból. Láthattunk sok szép rajzot, tűzzománc alkotásokat és kerámiákat.

Tanulóink a következő kategóriákban értek el helyezéseket:

Cigány néptánc – Csonka Ferenc, Boros István László, Lusek Richárd (arany fokozat)

Vers – Vida Nikoletta (arany fokozat), Vida Henrietta (ezüst fokozat), Fata Nóra Lili (bronz fokozat)

Mesemondás – Fehér Dávid (ezüst fokozat)

Néptánc – Réti Melani, Réti Médea, Katona Cintia, Végi Emília, Kovács Hajnalka, Tóth Melitta, Gosztola Melinda, Hegyes Melinda Éva, Vida Henrietta, Pásztler Bianka, László Patrícia, Nagy-Halas Nikoletta (ezüst fokozat)

Furulya – Gosztola Melinda (arany fokozat)

Gratulálunk nekik és további sikeres szereplést kívánunk!

A gyerekeket felkészítették: Konyári Tímea, Kis-Halas Tiborné, Fuksz Veronika, Tóth Réka, Borzáné Petró Krisztina, valamint a SZONEK Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusa: Felnagy József.