Erős várunk: a családunk

A szakmai és pénzügyi beszámolók elkészültével lezárult a CSP-CSNY-11-167 jelű pályázat

„Erős várunk: a családunk!” című gyermekes családok közösségépítő üdülését elősegítő projekt, mely 2011. október 28-tól 30-ig valósult meg 26 fő üdültetésével.

 

A családi üdülésre a Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítvány 200.000 Ft, azaz kettőszázezer forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Nemzeti Család és Szociálpolitikai Intézet által meghirdetett pályázaton.   Célunk az volt, hogy az arra érdemes és rászoruló, a közösségért, települési civil közösségekért sokat dolgozó, tevékeny családokat jutalmazzuk. Örömet szerezzünk, felfedeztessük, megerősítsük a családi együttlét örömeit, és preferáljuk a család szerepét az egyén kiteljesedésében valamint az erényes társadalom felépítésében.A célok megvalósításához közös kirándulásokat, túrákat szerveztünk, igyekeztünk közösen átélt élményeket biztosítani a együtt eltöltött napok, a sok beszélgetés, a közös tevékenykedtetés révén.Az üdülés során alkalom nyílt Matty, a 370 lelkes, hátrányos helyzetű kistelepülés felfedezésére, túrázásra a Dráva árterében, a Mattyi-tó körül, és a Mattyi Madár Emlékparkban. Este a közös vacsora után a tábortűznél folyt a beszélgetés a család szerepéről, fontosságáról. Az üdülő családok megtekintették a Siklósi Vármúzeumot, sétát tettek a városban, és a Villányi Templom-hegyen. A Dráván sétahajókázás közben figyelhették meg a kormorántelepeket és a táj csodálatos szépségét. Az utolsó nap délutánján Mindenszentekre és Halottak Napjára sírdíszeket készítettünk a játszóházban.