Gyárlátogatások

A Királyegyházai Cementgyár vezetősége nagyon fontosnak tartja a kapcsolattartást a helyi lakosokkal, ennek érdekében gyárlátogatások szervezésével igyekeznek lehetőséget biztosítani a minél teljesebb tájékoztatásra és a párbeszédre.

 

A gyárlátogatások alkalmával Zadravecz Zsófia marketing kommunikációs vezető tájékoztatja a megjelenteket a LAFARGE cégcsoport tevékenységéről, a LAFARGE Cement CE Holding GmbH összetételéről és működéséről. Mikita István gyárigazgató és Krutek Norbert beruházási projektvezető részletes és közérthető előadásából bárki megértheti és megtanulhatja a cementgyártás alapvető folyamatait. Ahogyan azt Krutek Norbert mondja, szeretnék elérni, hogy a helyiek legyenek ismerői, „szakértői” a cementgyártásnak, értsék és másoknak is el tudják magyarázni a gyártási folyamatokat. A LAFARGE elfogadja az ipari ökológia koncepcióját, miszerint a ma még megszokott emberi viselkedés nem elegendő a fenntartható fejlődés elérésére. A cél a jövőben, hogy nem elegendő a természetből elvenni és használni, de fontos a „visszatenni”, tehát cselekednünk kell a környezetvédelem érdekében.  A szakemberek hangsúlyozzák, nagy energiát fektetnek a környezetvédelem előtérbe helyezésére, és ennek érdekében keresik a lehetőségeket a másodlagos tüzelőanyagok használatára is. Az európai irányelveknek megfelelően az minősül a legmodernebb technológiának, amelyben a másodlagos tüzelőanyagokat is alkalmazzák, hiszen az ilyen típusú anyagokat hasznosítjuk a leghatékonyabb módon. Királyegyházán jelenleg csak hagyományos, ún. fosszilis tüzelőanyagokat (szén, petrolkoksz, földgáz) égetnek a gyár működéséhez, miközben Európa más üzemeiben, például Ausztriában már az újrahasznosítás és a környezet kímélése érdekében másodlagos tüzelőanyagokat használnak: napraforgóhéjat (biomassza), húslisztet illetve műanyag hulladékot, a csehországi gyárban a műanyag aprítékon, oldószeren kívül még a gumiaprítékot is. A másodlagos tüzelőanyagok bevezetése természetesen – ahogyan azt a gyárigazgató az egyik látogatás során Kotoucs Viktor kérdésére is elmondta – csak a környező lakosság egyetértésével és egy hosszú engedélyezési eljárás eredményeként jöhetne létre, melyben a környezetvédelmi hatóság a mostaninál is szigorúbb határokat szab a kibocsátási értékekre nézve.

További részletek a Galériában!