”Legyetek olyanok, mint a gyermekek!”

A napokban egy kedves ismerős családba kisgyermek született. Nagyon várták őt a szülei, és ez a várakozásuk telve volt imádsággal. Imádkoztak érte és vele, és nemcsak azért, hogy természetesen legyen egészséges, a szülés közben ne legyenek komplikációk, az anyukával se történjék semmi baj…  Aztán nagy örömmel és Isten iránti megrendültséggel fogadták őt; a gyermek születése még inkább elmélyítette őket az Istenkapcsolatukban.

Elgondolkodtatott e szép és csodás esemény:- Milyen jó, amikor valakire szeretettel várnak!- Milyen csodálatos, amikor a megérkezés egy közösségbe öröm mindenkinek!- Milyen csodálatos, szép és tiszta tud lenni az ember!- És milyen szép lehet az Isten, ha ilyen csodákat ad az embereknek!Nem, ez az Isten nem büntet, nem bánt… Mennyire igaz, ami kétszer is benne van a Szentírásban az Istenről: "Isten szeretet!" Nemcsak egy gyermek születésére lehet szeretettel várni, hanem bárki érkezésére, aki eljön hozzám, aki meglátogat, aki felkeres. Mennyire hálát kellene adnunk, minden emberért, akit "így vagy úgy" kapunk! Gyermeki tisztaságúvá, önfeledtté, széppé mindenki válhat, aki leszámol a tisztátalanságaival, az önzésével, aki tud bűnbánatot tartani. Olyan jó lenne, ha észrevennénk sok-sok ember arcán, hogy Isten tényleg a szeretet! Fogadjuk meg hát az Írás szavát: "Úgy éljetek, mint a világosság gyermekei." (Ef 5, 8).