Vadkempingen a polgárőrök

Hat hónappal ezelőtt az éves beszámoló közgyűlésen az idei programtervünkben egyhangúlag elfogadtuk, hogy a polgárőrség egy egynapos családi összejövetelt szervez „Vadkemping”címen.

A cél az volt, hogy a polgárőrök családjai közelebb kerüljenek egymáshoz, azaz jobban megismerjék egymást, és eközben egy kellemes kikapcsolódás legyen a mindennapi küzdelmek feledtetésére.Július elején egy körlevélben meghirdettük a találkozót augusztus 8-ra, helyszínnek az Ócsárdi Halastavakat választottuk. Ezt követően a vezetőség nekilátott a szervezésnek, melynek az volt a fő célja, hogy a résztvevők ne éhezzenek, és ne unatkozzanak.El kell mondani, hogy a várakozásnak megfelelően összeállt a létszám, azaz 51 fő vett részt az eseményen, a legfiatalabb kettő, a legidősebb hatvanhét éves volt. A gyülekezés 7 órakor kezdődött és elindulhattunk a helyszínre. Látványos volt, ahogy a több kocsiból álló menetoszlop katonás fegyelemmel vonult át az érintett nyolc településen. Megérkezéskor az előkészítő csoport hűtött pálinkával fogadta a megszomjazott vendégsereget. A gyors elhelyezkedést követően beindultak az előre megtervezett programok, a lángossütés, valamint a horgászverseny, amelyre 11 fő jelentkezett. Elkezdték szidolozni a horgokat, annak érdekében, hogy nehogy túl nagy kapások legyenek, tudva azt, hogy a fényes horogra nem kap a hal!Természetesen a friss lángos elfogyasztása közben, megindult az ebéd elkészítése is. Miközben rotyogott az üstben a pincepörkölt és a pacalpörkölt, elkezdődtek a játékos vetélkedők. Elsőként a páros kerékpártúrák, melynek a célja mintegy 1600 méter teljesítése volt, ahol a részvevőknek névjegyüket aláírással kellett igazolni és be kellett számolni arról, hogy hány bivalyt láttak. Ebben az akcióban 24 fő vett részt.  A következő játék az autóhúzás volt. Ebben 12 férfi és 8 hölgy vett részt. A hölgyek természetesen párosával voltak. Következett a sörivó verseny, melyen bebizonyosodott, hogy csak a nagy melldöngetés van, hiszen csak nyolcan mertek benevezni. Hogy kerül a csizma az asztalra? – címmel csizmadobáló versenyt is hirdettünk, hát kérem rossz dobás esetén bizony a csizma az asztalon is kiköthetett volna, de így szerencsére senki sem járt. Ebben a játékban 12 férfi és 5 nő mutatta meg ügyességét. Az elkészült finom ebéd elfogyasztása után, megerősödve a két nem közti nézeteltérés miatt kötélhúzásra került sor. Némi meglepetés volt, hogy a gyengébb nem győzött! Az már nem volt meglepetés, hogy a felbőszült férfiak egymásnak estek, azaz idősek és fiatalok mérték össze erejüket, ahol a tapasztaltabb korosztály győzedelmeskedett. Játékos vetélkedők után, mind a négy kategóriában az első három helyezett oklevélben és szerény ajándékban részesült. A nagy erőpróba levezetéséhez jól jött a zsíros kenyér hagymával. Minden finomság prezentálásáért köszönet Takácsné, Marika néninek, Vargáné, Ilikének és a közreműködő csellós hölgyeknek.Köszönet azoknak a vállalkozóknak és magánszemélyeknek, akik hozzájárultak anyagilag a színvonalas megrendezéshez. Köszönet az Önkormányzatnak, hogy a falubuszt biztosította részünkre. Köszönet a résztvevő állománynak, hiszen a játékos kedvükkel biztosították az egész napos jó hangulatot. Hajrá, jövőre még többet!