Óvoda

               

Elérhetőség:

7953 Királyegyháza, Petőfi u. 64.

Tel.: 73/340-050 Fax: 73/340-045

Email: szonek.kirovi@gmail.com

Honlap: www.szonek.hu

Az óvoda 1971-ben épült. 2005-ben síkpalás fedését bitumenes lemezzel tették vízállóvá, 2006-ban pedig üvegezett verandával bővült, amely lehetővé teszi sportfoglalkozások megtartását rossz idő esetén is. Az épület részleges felújítására 2010-ben került sor, amikor a vizesblokkot és az épület villamos hálózatát teljes egészében, a csoportszobákat és a szociális helyiségeket részben újították fel mai kor követelményeinek megfelelően. Az óvoda új nyílászárókat és padlóburkolatot, a terasz faszerkezete pedig lángmentesítő bevonatot kapott. Az óvoda udvara gyönyörűen parkosított, körben magas sövény védi a szálló portól és a járművek zajától, az udvari játékok iparművész által készített, biztonságos minősítésű, az Európai Unió szabványainak is megfelelő, esztétikus faépítmények. Az óvodában két vegyes csoport működik 50 fős létszámmal.

Az intézmény jó gyakorlata:

Napraforgó óvoda-iskola átmenet program