Megnézzük a Marica grófnőt

Színházlátogatást szervez a Királyegyháza Felvirágoztatásáért Közalapítvány Kuratóriuma 2017. március 20-ára. Az előadás este 19.00 órakor kezdődik a Pécsi Nemzeti Színházban. A hagyományoknak megfelelően a színházjegyeket a Közalapítvány finanszírozza, az utazást mindenki önállóan oldja meg.

Nagy örömünkre szolgál, hogy alig került a lehetőség meghirdetésre, már a határidő előtt jóval 93 fő jelezte igényét a színházjegyre, és mivel ennél több helyet sem a színház nem tud biztosítani, sem a Közalapítvány anyagi keretei nem tesznek lehetővé, már további jelentkezéseket nem tudunk elfogadni. Kérjük viszont, hogy aki szeretné lemondani a jegyigénylését, az feltétlenül jelezze ezt a szándékát mihamarabb, hogy fel tudjuk ajánlani azoknak, akik esetlegesen már nem fértek bele ebbe a 93 fős létszámba, de szeretnének velünk jönni.

 

A jelzéseket telefonon a 30/294-94-90-es telefonszámon, illetve a fataancsa@gmail.com címen tehetik meg.

 

Az operettet a könnyű szórakoztatás műfajának szokás tartani, amely meseszerű fordulataival, látványvilágával és varázslatos muzsikájával eltereli figyelmünket a hétköznapok gondjairól, az élet súlyosabb kérdéseiről. Kálmán Imre e „könnyű műfaj” világhírű zeneszerzőjeként azonban olyan tudás birtokában volt, melyet a való életből merített, és bár könnyű kézzel írta slágereit, zenéit átitatja humanista életbölcsessége és életigenlése. Ezzel a többlettel a mese választ adhat a valóságban is előforduló örök kérdésekre, legyen szó erkölcsről, tisztességről, barátságról vagy szerelemről. Egyik legkedveltebb művében, a Marica grófnőben – ahogy az az operettekben lenni szokott – ártatlan füllentésekből hatalmas kalamajka kerekedik, a szereplők saját csapdájukba (és szerelembe) esnek. Közben pedig olyan slágerek szólnak, mint a Szép város Kolozsvár, Hej, cigány, Szent Habakuk, Ringó vállú csengeri Violám, melyek a legkülönbözőbb stílusokba kalauzolják a nézőt: az amerikai foxtrottól a shimmyig, a bécsi keringőtől a magyar csárdásig és a cigányzenéig.

 

Pécs városa az egyik bizonyíték arra, hogy tényleg Európához tartozunk! Számomra mindig nagy öröm és kihívás új társulat, új közönség előtt bizonyítani, hogy nem véletlenül engem hívtak vendégnek, pláne ha a Pécsi Nemzeti Színházról van szó! Ráadásul nemcsak a színházban, hanem a műfajban is Pécs városában fogok debütálni! Nagyon várom, remélem, találkozunk!” – Miller Zoltán színművész.